Zalety kotłów na pellet?
Ciekawe

Zalety kotłów na pellet?

Obecnie coraz większą uwagę zwraca się na ekologię, dzięki czemu piece węglowe są coraz powszechniej zastępowane przez nowe technologie i paliwa stałe, które są bardziej przyjazne dla środowiska. Jednym z takich rozwiązań są kotły na pellet, który jest paliwem opałowym powstałym w procesie sprasowania odpadów drzewnych takich jak trociny, wióry i zręby. Sprzedawany jest w postaci granulatu a dzięki swoim ekologicznym właściwością, czasami nazywany jest zielonym węglem. Pellet jest jednym z najczystszych i najbezpieczniejszych rodzajów opału. Podczas jego spalani dochodzi do emisji bardzo niewielkiej ilości substancji smolistych, co ma spore znaczenie dla środowiska.

Zalety pieca na pellet

Pellet jest wytwarzany ze sprasowanych odpadów drewna, które samo w sobie już posiada wysoką wartość opałową. To, dlatego pellet jest tak wydajnym paliwem, które jednocześnie nie działa na szkodę środowiska tak, jak przykładowo tradycyjne palenie węglem. Należy jednak pamiętać, że wydajność kotła na pellet zależy od jakości pelletu.

Niemniej ważne jest również miejsce jego przechowywania. Wilgotny pellet ma zdecydowanie niższą wartość opałową, dlatego należy pamiętać o tym, żeby przechowywać go w odpowiednim miejscu i nie dopuścić do jego zawilgocenia. Sporą zaletą kotłów na pellet jest również łatwość ich instalacji oraz obsługi. Dlatego tego typu rozwiązanie jest idealnym wyborem dla osób, którym zależy na niskich kosztach ogrzewania, a jednocześnie nie mają czasu na codzienne rozpalanie i kontrolowanie ognia w piecu. W przypadku kotłów na pellet z podajnikiem ich obsługa ogranicza się do uzupełnienia zapasu paliwa raz na kilka dni oraz jego czyszczenia, chociaż nowoczesne konstrukcie wyposażone są także w mechanizm automatycznego czyszczenia. W efekcie spalania pelletu powstaje mniej popiołu – daje to zarówno większą czystość, ogranicza emisję zanieczyszczeń, jak i zapewnia większą efektywność grzewczą. Pozostając przy temacie czystości warto wspomnieć, że przechowywanie pelletu wiąże się jedynie z kurzem drzewnym, który jest znacznie łatwiej usunąć, niż pył czy miał węglowy.

Oferta firmy Kotły Mocek

Ekologiczne piece firmy Kotły Mocek to gwarancja najlepszej jakości. Jeśli jesteście zainteresowani to srawdźcie naszą ofertę – kotly-mocek.pl.