Woreczek żółciowy - ważny, choć kłopotliwy narząd
Zdrowie i uroda

Woreczek żółciowy – ważny, choć kłopotliwy narząd

Woreczek żółciowy jest niewielkim narządem zlokalizowanym bezpośrednio pod wątrobą, w prawej części jamy brzusznej. To właśnie on przechowuje żółć produkowaną przez wątrobę. Przyczynia się przy tym również do jej zagęszczania. Dzięki żółci trawienie tłustych pokarmów jest znacznie łatwiejsze niż w innych okolicznościach, nic więc dziwnego, że choć narząd ten nie jest duży, do jego prawidłowego funkcjonowania przywiązuje się sporą wagą.

Niestety, nie jest to narząd bezproblemowy. Najczęstszą chorobą, z jaką mamy do czynienia w jego przypadku jest ta, która prowadzi najpierw do powstawania, a następnie także do gromadzenia się w nim kamieni żółciowych. Niestety, przeważnie choroba ta nie daje objawów na tyle czytelnych, aby można było zdiagnozować ją we wczesnym stadium. Nie jest groźna dla życia, w pewnym momencie jednak usuwanie woreczka żółciowego Wrocław jest jedynym sposobem na pozbycie się coraz bardziej nieprzyjemnych dolegliwości. Zabieg wymaga udania się do szpitala, choć proces rekonwalescencji po nim nie jest już tak długi, jak przed laty.

Jeżeli jesteście zainteresowani i chcecie zapozanć się ze szczegółową ofertą naszej placówki sprawdźcie – chirurgia.medfemina.pl.